Jaki jest koszt przyłącza gazu do domu ?

  Przyłączenie domu do instalacji gazu ziemnego wymaga załatwienia odpowiednich formalności oraz wykonania przez     fachowców różnych prac. To wszystko wiąże się to także z kosztami.Przyłącze gazowe jest niezbędne, żeby podłączyć dom do sieci gazowej. Aby je wykonać, trzeba nie tylko dopełnić odpowiednich formalności u rejonowego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD), ale i przygotować odpowiedni budżet na sfinansowanie takiej inwestycji. Jaki jest zatem koszt przyłącza gazowego? Jego cenę ustala dostawca gazu- OSD działający w lokalizacji, gdzie chcesz mieć podłączony gaz. Do tego na koszt przyłącza gazowego wpływa również jego moc oraz odległość, w jakiej znajduje się dom od gazociągu.
Zgodnie z taryfą nr 10 Polskiej Spółki Gazownictwa w przypadku przyłącza o długości do 15 m opłata ryczałtowa netto za jego budowę wynosi 2862,70 zł. Gdy natomiast przyłącze będzie zdecydowanie dłuższe, a więc powyżej 15 m, trzeba się liczyć z wydatkiem 102,30 zł netto za każdy metr.

Założenie licznika gazu – ile kosztuje?

Nieodłącznym elementem instalacji przystosowanej do gazu ziemnego jest układ pomiarowy, który pozwala określić zużycie gazu przez gospodarstwo domowe. Na tej podstawie dokonywane jest rozliczenie dostawcy gazu z klientem. Układem pomiarowym jest licznik gazu. Dobra informacja jest taka, że montaż licznika gazowego jest w pełni darmowy i nie trzeba za to płacić.

UWAGA: Wyjątkiem jest sytuacja, gdy licznik jest ponownie montowany po wcześniejszym demontażu (np. na skutek zaległości klienta w opłatach za gaz). Wymagany jest wniosek o założenie licznika gazu.

Jak podłączyć dom do sieci gazowej?

Przyłączenie domu do sieci gazowej wiąże się z koniecznością dopełnienia kilku formalności. Cały proces można podzielić na kilka etapów:
1 - Złożenie wniosku o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej.
2 - Zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej.
3 - Zawarcie umowy kompleksowej dostarczania paliwa gazowego.
4 - Realizacja umowy o przyłączenie do sieci gazowej oraz realizacja budowy instalacji gazowej.
5 - Uruchomienie dostarczania gazu.

Dokładny proces znajduje się tutaj: https://pgnig.pl/dla-domu/jak-podlaczyc-dom-do-sieci-gazowej

E-mail znajomego (możesz dodać kilka adresów oddzielonych przecinkiem) *

Twój e-mail: *

Dodatkowe informacje:

Przepisz kod captcha